  • GRM21B5C2D181FY21L
GRM21B5C2D181FY21L
advertisement
Manufacturer No:
GRM21B5C2D181FY21L
HK JDW NO:
535-GRM21B5C2D181FY21L
Package:
0805
Datasheet:
Description:
180pF Ceramic Capacitor 1% 0805
Quantity:
In Stock : 8340
Step5Bar-code shipping tag
GRM21B5C2D181FY21L
  • Capacitance
    180pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Tolerance
    1%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C