  • GRM21BC71A335KA73K
GRM21BC71A335KA73K
advertisement
Manufacturer No:
GRM21BC71A335KA73K
HK JDW NO:
535-GRM21BC71A335KA73K
Package:
0805
Description:
3.3μF Ceramic Capacitor 10% 22% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 11832
Step5Bar-code shipping tag
GRM21BC71A335KA73K
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7S
  • Temperature Characteristics Code
    X7S
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    22% ppm/°C