  • GRM21BC71E225KE11L
GRM21BC71E225KE11L
advertisement
Manufacturer No:
GRM21BC71E225KE11L
HK JDW NO:
535-GRM21BC71E225KE11L
Package:
0805
Description:
2.2μF 25V Ceramic Capacitor 10% 0805
Quantity:
In Stock : 17005
Step5Bar-code shipping tag
GRM21BC71E225KE11L
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    0805
  • Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Dielectric
    X7S
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm