  • GRM21BC80G106KE19K
GRM21BC80G106KE19K
advertisement
Manufacturer No:
GRM21BC80G106KE19K
HK JDW NO:
535-GRM21BC80G106KE19K
Package:
0805
Description:
10μF Ceramic Capacitor 10% 22% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 9630
Step5Bar-code shipping tag
GRM21BC80G106KE19K
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    22% ppm/°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X6S
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm