  • GRM21BC80G476ME15K
GRM21BC80G476ME15K
advertisement
Manufacturer No:
GRM21BC80G476ME15K
HK JDW NO:
535-GRM21BC80G476ME15K
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
GRM 47μF Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~105°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 6056
Step5Bar-code shipping tag
GRM21BC80G476ME15K
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    9.49709mg
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%