  • GRM21BR61C824JA01K
GRM21BR61C824JA01K
advertisement
Manufacturer No:
GRM21BR61C824JA01K
HK JDW NO:
535-GRM21BR61C824JA01K
Package:
0805
Datasheet:
Description:
820nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 2207
Step5Bar-code shipping tag
GRM21BR61C824JA01K
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    820nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm