  • GRM21BR71H683MA01K
GRM21BR71H683MA01K
advertisement
Manufacturer No:
GRM21BR71H683MA01K
HK JDW NO:
535-GRM21BR71H683MA01K
Package:
Datasheet:
Description:
68nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 13505
Step5Bar-code shipping tag
GRM21BR71H683MA01K
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm