  • GRM21BR71H684MAC4L
GRM21BR71H684MAC4L
advertisement
Manufacturer No:
GRM21BR71H684MAC4L
HK JDW NO:
535-GRM21BR71H684MAC4L
Package:
0805
Datasheet:
Description:
680nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 7094
Step5Bar-code shipping tag
GRM21BR71H684MAC4L
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm