  • GRM3166R1H180JZ01D
GRM3166R1H180JZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM3166R1H180JZ01D
HK JDW NO:
535-GRM3166R1H180JZ01D
Package:
Datasheet:
Description:
18pF Ceramic Capacitor 5% -220+/-60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 14085
Step5Bar-code shipping tag
GRM3166R1H180JZ01D
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    -220+/-60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    18pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    R2H
  • Temperature Characteristics Code
    R2H
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm