  • GRM3166T1H8R0DD01D
GRM3166T1H8R0DD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM3166T1H8R0DD01D
HK JDW NO:
535-GRM3166T1H8R0DD01D
Package:
Description:
8pF Ceramic Capacitor -470+/-60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 14497
Step5Bar-code shipping tag
GRM3166T1H8R0DD01D
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Temperature Coefficient
    -470+/-60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    T2H
  • Temperature Characteristics Code
    T2H
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    6.25%
  • Negative Tolerance
    6.25%
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm