  • GRM3192C2A332JA01D
GRM3192C2A332JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM3192C2A332JA01D
HK JDW NO:
535-GRM3192C2A332JA01D
Package:
3216
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 5% 60 ppm/°C 2 Terminations 3216
Quantity:
In Stock : 2132
Step5Bar-code shipping tag
GRM3192C2A332JA01D
  • Temperature Coefficient
    60 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1206
  • Voltage
    100V
  • Dissipation Factor
    0.025 %
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    850μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    5%