  • GRM3195C1H102KD01D
GRM3195C1H102KD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM3195C1H102KD01D
HK JDW NO:
535-GRM3195C1H102KD01D
Package:
1206
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10% 1206
Quantity:
In Stock : 11769
Step5Bar-code shipping tag
GRM3195C1H102KD01D
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm