  • GRM319B11E564KA01D
GRM319B11E564KA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM319B11E564KA01D
HK JDW NO:
535-GRM319B11E564KA01D
Description:
560nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 2668
Step5Bar-code shipping tag
GRM319B11E564KA01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    560nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm