  • GRM319D71C475KA12J
GRM319D71C475KA12J
advertisement
Manufacturer No:
GRM319D71C475KA12J
HK JDW NO:
535-GRM319D71C475KA12J
Package:
1206
Datasheet:
Description:
4.7μF Ceramic Capacitor 10% -33/+22% ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 17316
Step5Bar-code shipping tag
GRM319D71C475KA12J
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -33/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7T
  • Temperature Characteristics Code
    X7T
  • Multilayer
  • Height
    0.85mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm