  • GRM319R71H102MA01D
GRM319R71H102MA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM319R71H102MA01D
HK JDW NO:
535-GRM319R71H102MA01D
Package:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 12831
Step5Bar-code shipping tag
GRM319R71H102MA01D
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    Yes
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm