  • GRM319R71H224JA01D
GRM319R71H224JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM319R71H224JA01D
HK JDW NO:
535-GRM319R71H224JA01D
Package:
1206
Description:
220nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 8811
Step5Bar-code shipping tag
GRM319R71H224JA01D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm