  • GRM319R71H393KD01D
GRM319R71H393KD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM319R71H393KD01D
HK JDW NO:
535-GRM319R71H393KD01D
Package:
Datasheet:
Description:
39nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 9179
Step5Bar-code shipping tag
GRM319R71H393KD01D
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    39nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm