  • GRM319R71H473JA01D
GRM319R71H473JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM319R71H473JA01D
HK JDW NO:
535-GRM319R71H473JA01D
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
GRM 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 7234
Step5Bar-code shipping tag
GRM319R71H473JA01D
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm