  • GRM319R72A103MA01D
GRM319R72A103MA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM319R72A103MA01D
HK JDW NO:
535-GRM319R72A103MA01D
Package:
Description:
10nF 100V Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 11005
Step5Bar-code shipping tag
GRM319R72A103MA01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm