  • GRM319R72A104JA01D
GRM319R72A104JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM319R72A104JA01D
HK JDW NO:
535-GRM319R72A104JA01D
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
GRM 0.1μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 8389
Step5Bar-code shipping tag
GRM319R72A104JA01D
    Select All
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm
  • Thickness
    850μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C