  • GRM31A5C2J152JWA1J
GRM31A5C2J152JWA1J
advertisement
Manufacturer No:
GRM31A5C2J152JWA1J
HK JDW NO:
535-GRM31A5C2J152JWA1J
Package:
1206
Datasheet:
Description:
1.5nF Ceramic Capacitor 5% 1206
Quantity:
In Stock : 16448
Step5Bar-code shipping tag
GRM31A5C2J152JWA1J
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1mm