  • GRM31A7U2H150JW31D
GRM31A7U2H150JW31D
advertisement
Manufacturer No:
GRM31A7U2H150JW31D
HK JDW NO:
535-GRM31A7U2H150JW31D
Package:
1206
Datasheet:
Description:
15pF Ceramic Capacitor 5% -750+/-120ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 13414
Step5Bar-code shipping tag
GRM31A7U2H150JW31D
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    1206
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    40.001177mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -750+/-120ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    U2J
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Multilayer
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1mm