  • GRM31A7U3D270JW31D
GRM31A7U3D270JW31D
advertisement
Manufacturer No:
GRM31A7U3D270JW31D
HK JDW NO:
535-GRM31A7U3D270JW31D
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
GRM 27pF Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 2299
Step5Bar-code shipping tag
GRM31A7U3D270JW31D
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm
  • Thickness
    990.6μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C