  • GRM31AR32J221KW01D
GRM31AR32J221KW01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM31AR32J221KW01D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM31AR32J221KW01D
Package:
1206
Datasheet:
Description:
220pF 630V Ceramic Capacitor 10% 1206
Quantity:
In Stock : 15956
Step5Bar-code shipping tag
GRM31AR32J221KW01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1mm