  • GRM31BR32J471KY01L
GRM31BR32J471KY01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM31BR32J471KY01L
HK JDW NO:
535-GRM31BR32J471KY01L
Package:
Description:
470pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 5630
Step5Bar-code shipping tag
GRM31BR32J471KY01L
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.25mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.25mm