  • GRM31BR72J122KW01L
GRM31BR72J122KW01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM31BR72J122KW01L
HK JDW NO:
535-GRM31BR72J122KW01L
Package:
1206
Datasheet:
Description:
1.2nF Ceramic Capacitor 10% 1206
Quantity:
In Stock : 10851
Step5Bar-code shipping tag
GRM31BR72J122KW01L
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.2nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.25mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.25mm