  • GRM31CC81C106KE19L
GRM31CC81C106KE19L
advertisement
Manufacturer No:
GRM31CC81C106KE19L
HK JDW NO:
535-GRM31CC81C106KE19L
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
GRM 10μF Ceramic Capacitor ±10% X6S 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~105°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 2170
Step5Bar-code shipping tag
GRM31CC81C106KE19L
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.6mm