  • GRM31CD80G107ME39L
GRM31CD80G107ME39L
advertisement
Manufacturer No:
GRM31CD80G107ME39L
HK JDW NO:
535-GRM31CD80G107ME39L
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
GRM31CD80G107ME39L Overview
A program's size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X6T.With a voltage of 4V, it can operate.
GRM31CD80G107ME39L Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X6T being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 4V
GRM31CD80G107ME39L Applications
There are a lot of Murata Electronics GRM31CD80G107ME39L applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
GRM31CD80G107ME39L
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X6T
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
    1206
  • Dielectric
    X6S
  • Temperature Characteristics Code
    X6T
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    4V
  • Height
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm