  • GRM31CD80G476ME19K
GRM31CD80G476ME19K
advertisement
Manufacturer No:
GRM31CD80G476ME19K
HK JDW NO:
535-GRM31CD80G476ME19K
Package:
1206
Description:
47μF Ceramic Capacitor 20% -33/+22% ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 3957
Step5Bar-code shipping tag
GRM31CD80G476ME19K
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    1206
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    -33/+22% ppm/°C
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X6T
  • Temperature Characteristics Code
    X6T
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.6mm