  • GRM31M5C1H473JA01K
GRM31M5C1H473JA01K
advertisement
Manufacturer No:
GRM31M5C1H473JA01K
HK JDW NO:
535-GRM31M5C1H473JA01K
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
GRM 0.047μF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 3333
Step5Bar-code shipping tag
GRM31M5C1H473JA01K
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Depth
    1.6mm
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    1.15mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.049 1.25mm
  • Thickness
    1.2446mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%