  • GRM31M5C2A563JA01K
GRM31M5C2A563JA01K
advertisement
Manufacturer No:
GRM31M5C2A563JA01K
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM31M5C2A563JA01K
Package:
1206
Description:
56nF Ceramic Capacitor 1206
Quantity:
In Stock : 10069
Step5Bar-code shipping tag
GRM31M5C2A563JA01K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    56nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.15mm