  • GRM31M7U2A222JZ01L
GRM31M7U2A222JZ01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM31M7U2A222JZ01L
HK JDW NO:
535-GRM31M7U2A222JZ01L
Package:
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 5% -750+/-120ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 17011
Step5Bar-code shipping tag
GRM31M7U2A222JZ01L
    Select All
  • Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -750+/-120ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    U2J
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness
    1.2446mm