  • GRM31MR71C225KC11K
GRM31MR71C225KC11K
advertisement
Manufacturer No:
GRM31MR71C225KC11K
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM31MR71C225KC11K
Package:
1206
Datasheet:
Description:
2.2μF 16V Ceramic Capacitor 10% 1206
Quantity:
In Stock : 16782
Step5Bar-code shipping tag
GRM31MR71C225KC11K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.15mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.15mm