  • GRM31MR71E474KA01L
GRM31MR71E474KA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM31MR71E474KA01L
HK JDW NO:
535-GRM31MR71E474KA01L
Package:
Description:
470nF 25V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 11163
Step5Bar-code shipping tag
GRM31MR71E474KA01L
    Select All
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Dielectric
    Yes
  • Height
    950μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.15mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%