  • GRM31MR71H473JA01L
GRM31MR71H473JA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM31MR71H473JA01L
HK JDW NO:
535-GRM31MR71H473JA01L
Package:
1206
Datasheet:
Description:
47nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 15163
Step5Bar-code shipping tag
GRM31MR71H473JA01L
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 4 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.15mm