  • GRM329F51C106ZA12L
GRM329F51C106ZA12L
advertisement
Manufacturer No:
GRM329F51C106ZA12L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM329F51C106ZA12L
Package:
1210
Datasheet:
Description:
10μF 16V Ceramic Capacitor 80% 1210
Quantity:
In Stock : 2598
Step5Bar-code shipping tag
GRM329F51C106ZA12L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    80%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Dielectric
    Y5V
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm