  • GRM329R72A223KA01J
GRM329R72A223KA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM329R72A223KA01J
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM329R72A223KA01J
Package:
1210
Datasheet:
Description:
22nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1210
Quantity:
In Stock : 8908
Step5Bar-code shipping tag
GRM329R72A223KA01J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    1210
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Height
    0.85mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm