  • GRM32DR72A155MA35K
GRM32DR72A155MA35K
advertisement
Manufacturer No:
GRM32DR72A155MA35K
HK JDW NO:
535-GRM32DR72A155MA35K
Package:
1210
Datasheet:
Description:
1.5μF Ceramic Capacitor 20% 1210
Quantity:
In Stock : 9287
Step5Bar-code shipping tag
GRM32DR72A155MA35K
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    2mm