  • GRM32MR71H104JA01L
GRM32MR71H104JA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM32MR71H104JA01L
HK JDW NO:
535-GRM32MR71H104JA01L
Package:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 17659
Step5Bar-code shipping tag
GRM32MR71H104JA01L
    Select All
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    1.15mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    15.989131mg
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
    1210
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.15mm
  • Length
    3.2mm