  • GRM32MR71H913KA01K
GRM32MR71H913KA01K
advertisement
Manufacturer No:
GRM32MR71H913KA01K
HK JDW NO:
535-GRM32MR71H913KA01K
Package:
1210
Datasheet:
Description:
91nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1210
Quantity:
In Stock : 12395
Step5Bar-code shipping tag
GRM32MR71H913KA01K
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    91nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    1.15mm