  • GRM32NF51E105ZA01L
GRM32NF51E105ZA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM32NF51E105ZA01L
HK JDW NO:
535-GRM32NF51E105ZA01L
Description:
1μF 25V Ceramic Capacitor 80% 1210
Quantity:
In Stock : 14520
Step5Bar-code shipping tag
GRM32NF51E105ZA01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    80%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    Y5V
  • Height
    1.35mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    1.35mm