  • GRM32QB32J153KY01L
GRM32QB32J153KY01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM32QB32J153KY01L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM32QB32J153KY01L
Package:
1210
Description:
15nF Ceramic Capacitor 10% 1210
Quantity:
In Stock : 10561
Step5Bar-code shipping tag
GRM32QB32J153KY01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    2.5mm
  • Height
    1.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    1.5mm