  • GRM32RF51C105ZA01L
GRM32RF51C105ZA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM32RF51C105ZA01L
HK JDW NO:
535-GRM32RF51C105ZA01L
Package:
Datasheet:
Description:
1μF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 10646
Step5Bar-code shipping tag
GRM32RF51C105ZA01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    80%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    1.8mm