  • GRM39C0G221J050AD
GRM39C0G221J050AD
advertisement
Manufacturer No:
GRM39C0G221J050AD
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM39C0G221J050AD
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
220pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 14796
Step5Bar-code shipping tag
GRM39C0G221J050AD
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Pure Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V