  • GRM39C0G3R6C050AJ
GRM39C0G3R6C050AJ
advertisement
Manufacturer No:
GRM39C0G3R6C050AJ
HK JDW NO:
535-GRM39C0G3R6C050AJ
Description:
3.6pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 17215
Step5Bar-code shipping tag
GRM39C0G3R6C050AJ
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.6pF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    0603
  • Positive Tolerance
    6.9444%
  • Negative Tolerance
    6.9444%