  • GRM42RR73A102KYYWL
GRM42RR73A102KYYWL
advertisement
Manufacturer No:
GRM42RR73A102KYYWL
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM42RR73A102KYYWL
Package:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10%
Quantity:
In Stock : 11098
Step5Bar-code shipping tag
GRM42RR73A102KYYWL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Case Code (Metric)
    4520
  • Case Code (Imperial)
    1808
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.8mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2mm
  • Thickness
    1.8mm