  • GRM43E1X3F101JY01L
GRM43E1X3F101JY01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM43E1X3F101JY01L
HK JDW NO:
535-GRM43E1X3F101JY01L
Package:
1812
Datasheet:
Description:
100pF 3.15kV Ceramic Capacitor 5% 1812
Quantity:
In Stock : 15633
Step5Bar-code shipping tag
GRM43E1X3F101JY01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    3.15kV
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    3.15kV
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    2.5mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness
    2.5mm