  • GRM55EB11H475KA01L
GRM55EB11H475KA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM55EB11H475KA01L
HK JDW NO:
535-GRM55EB11H475KA01L
Description:
4.7μF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 13
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
GRM55EB11H475KA01L
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
  • Size Code
    2220
  • Height
    2.5mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm
  • Thickness
    2.5mm