  • GRM55ER71E156KA01L
GRM55ER71E156KA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM55ER71E156KA01L
HK JDW NO:
535-GRM55ER71E156KA01L
Description:
15μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 10976
Step5Bar-code shipping tag
GRM55ER71E156KA01L
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    5mm
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
    2220
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    2.5mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5.0038mm
  • Thickness
    2.6924mm