  • GRT188R61E474ME13D
GRT188R61E474ME13D
advertisement
Manufacturer No:
GRT188R61E474ME13D
HK JDW NO:
535-GRT188R61E474ME13D
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
GRT 0.47μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 6375
Step5Bar-code shipping tag
GRT188R61E474ME13D
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm